russian   ukrainian   english

ПИТАННЯ З МУЗИКИ

Підкажіть будь ласка як записати MP3 файли на DVD диск, щоб після кожного МР3 файлу DVD - програвач зупинявся

Перше, що можна порекомендувати, так це прочитати документацію на ваш програвач. Чи підтримується у ньому функція зчитування файлів з певною затримкою чи ні, і, якщо так, то скільки дорівнює пауза між відтворенням файлів та чи можливо її змінити (можете спробувати звязатися з найближчим сервісним центром виробника програвача, але зверніть увагу: звертатися потрібно саме до сервісного центру виробника, а не до компанії, яка продала вам програвач). В разі, коли ця пропозиція зазнала фіаско (приміром, ви не можете звязатися з найближчим сервісним центром, вам відмовили чи не змогли нічим допомогти, або ж якщо ви взагалі не маєте гарантійного талона), рекомендується пошукати будь-яку неофіційну інформацію про вирішення даної проблеми для вашої версії програвача (поради, латки, доповнення тощо). Все це, особливо якщо ви не маєте жодної інструкції чи довідки, можна спробувати відшукати засобами Інтернет.
Якщо це не принесе очікуваного результату спробуйте обєднати усі mp3 в один файл, проставивши між піснями потрібну вам паузу. Це можна зробити у будь-якому музичному редакторі, наприклад у CoolEditPro чи Sonic Foundry, або знайдіть більш зручний для себе варіант автоматизації цих дій (написання скриптів, інша програма, грабування з DVD тощо).
Як варіант, можна записати ваші mp3-файли на CD як CD Audio, визначивши у Ahead Nero тривалість кожної паузи. На жаль, на сьогодні нам невідомі дані про можливість вставки пауз при записі на DVD як DVD MP3, DVD WMA чи Nero Digital Audio (як, зрештою, і в інших форматах DVD). До того ж, можливі проблеми сумісності вашого програвача з DVD-дисками, записаними у таких форматах.
Спробуйте також записати ваші mp3 у режимі TAO - Track-at-once (потрекового запису), в цьому випадку між треками має бути пауза, на відміну від режиму DAO - Disc-at-once (диск в цілому). Якщо режим DAO увімкнути, то, якщо це можливо, варто перевірити настроювання програми, щоб переконатися у наявності пауз (тривалість кожної паузи не має дорівнювати нулю і/чи опція додавання пауз має бути увімкненою). Щоправда, дана порада стосується дисків CD, перевірку її дієздатності на DVD ми не проводили.
Щоб взагалі припинити відтворення після кожного файлу чи групи файлів, спробуйте при запису відокремити файли один від одного по різних папках. Деякі програвачі зчитують файли лише з поточної папки або за допомогою складеного плей-листа.
Рекомендується прочитати також:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3  Джерело 4  Джерело 5  Джерело 6  Джерело 7  Джерело 8  Джерело 9  Джерело 10  Джерело 11  Джерело 12
а також провести пошук в Інтернеті за наступними словосполученнями "записати mp3 пауза на dvd", "записати mp3 зробити паузу на dvd", "dvd рекордер визначити паузу" і "запис DVD Audio" .

Що таке душа твору, окраса звуку?

Отже, процитуємо уривок з книжки (у перекладі) Ільїна І.А. "Повне зібрання творів", Т.6, книга 2, М., Російська книга, 1996, ЩО ТАКЕ ХУДОЖНІСТЬ, Миколі Карловичу Метнеру:
«...у всякому справді художньому творі є присутнім це головне, цей присудок, певна несвідомо виношена таємниця, що шукає собі вірних образів і вірного художнього тіла (звуків, слів, фарб, ліній тощо). Ця таємниця є як би душою твору; відніміть її - і все тіло розпадається на випадкові шматки й частини. Ця таємниця є як би внутрішнім сонцем твору, променями якого усе воно пронизане зсередини; вона панує, і їй усе підкоряється; вона диктує художнику закон, і міру, і вибір, і необхідність, і усі відтінки... Їй він кориться. З неї витворює. З неї критикує і виправляє свій витвір. Тому що він знає, що всяке слово і весь ритм його поеми; усіляка модуляція його музичної теми; усілякий персонаж його драми; усіляка деталь його картини; усілякий жест і поза його танцю - повинні служити їй, являти її; повинні бути затребувані і вирощені з її глибини; повинні бути потрібними для її художнього відвертого розкриття...»

Охарактеризуємо також кілька термінів:
Тембр - (франц. timbre), 1) у фонетиці - окраса звуку, що обумовлена положенням формант у частотному спектрі звуку; 2) у музиці - якість звуку (його окраса), що дозволяє розрізняти звуки однакової висоти, і які виконані на різних інструментах чи різними голосами. Тембр залежить від того, які обертони сприяють основному тону, яка інтенсивність кожного з них і в яких областях звукових частот утворюються їхні скупчення (форманти).

Окраса звуку - це низькочастотна (10 Гц і менше) амплітудна модуляція вихідного сигналу. Окраса звуку залежить від форми звукової хвилі, графік якої може бути розкладений математично в ряд Фур'є, тобто на окремі складові - синусоїди.
За твердженням психологів, 17-20% інформації слухачу дає інтонація співрозмовника. Тембр мови (окраса звуку) - це така якість голосу, за допомогою якої може бути передана різноманітна інформація про співрозмовника (стать, вік, рівень освіти) і про предмет розмови.

Рекомендується прочитати також:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3  Джерело 4  Джерело 5  Джерело 6  Джерело 7  Джерело 8  Джерело 9  Джерело 10
а також провести пошук в Інтернеті за наступними словосполученнями "душа твору" і "окраса звуку" .


Як забрати шип, коли записуєш щось через мікрофон?

Перше, що спадає на думку: чим голосніше запис, тим менше чутно шип.
По-друге, для якісного запису потрібно приділити увагу комп'ютерному обладнанню, а саме - звуковій картці і, звичайно, мікрофону чи декільком мікрофонам з відповідними розгалуженнями (що необхідно для запису діалогу чи озвучування відео різними акторами).
Але, якщо всього цього нема, а є лише посередня за якістю звукова картка і звичайний мікрофон, то єдине, до чого можна вдатися, це програмна обробка.
Для прибирання шипу рекомендується використовувати спеціальні програми - звукові редактори. Найпопулярнішими серед яких можна вважати CoolEditPro та SoundForge. Отож, стисло оглянемо за допомогою яких функцій у вищезгаданих програмах це можна зробити.

CoolEditPro:
1. Запускаємо CoolEdit і відкриваємо файл, що призначений для обробки.
2. За допомогою кнопки Zoom In Horizontally (Alt+стрілка вправо) і верхньої смуги прокрутки (Ctrl+стрілки вправо/вліво) знаходимо у файлі місце, де записаний лише шум(шип) і позначаємо його мишкою - клацаємо лівою кнопкою і тягнемо, або Shift+стрілки вправо/вліво. Зазвичай таке місце знаходиться наприкінці чи на початку запису. Зробіть zoom якомога більше, і позначайте обережно, щоб не захопити корисний сигнал. (При створенні запису рекомендується записати частину фонового шуму, наприклад, на початку тривалістю десь на 10 сек. У подальшому його легко можна буде видалити, але перед цим він знадобиться для визначення і видалення програмою шуму з усього запису)
3. Відкриваємо меню Effects-Noise Reduction-Noise Reduction.
4. У вікні, що з'явилося, натискаємо кнопку Get Profile from Selection.
5. Вікно зміниться, після чого кнопкою Close чи хрестиком закриваємо вікно (ОК не натискати!) і повертаємося до головного вікна програми.
6. Натискаємо Zoom Out Full Both Axis (поруч із кнопками горизонтального масштабування), щоб зняти позначення і помістити файл цілком у вікно, інакше він буде оброблений не весь.
7. Знову відкриваємо вікно Noise Reduction. Наш взірець шуму нікуди не зник. Можна погратися з настроюваннями. Скажімо, пересунути повзунок Noise Reduction Level, якщо хочете прибрати шум частково, або за допомогою мишки скласти будь-яку форму блакитної лінії у нижньому чорному вікні - тим самим змінюється частотний спектр сигналу, що придушується. Можна змінити режим Remove Noise/Keep Only Noise, якщо вам потрібно зробити зворотну дію: залишити лише шум, прибравши корисний сигнал (рекомендується для перевірки, чи не видаляється разом із шумом щось корисне). Хоча зазвичай досить добре працюють настроювання за замовчуванням. У цьому ж вікні, натиснувши кнопку Preview, можна послухати одержуваний результат.
8. Натискаємо ОК, очікуємо поки програма опрацює файл. Слухаємо. Якщо щось не влаштовує, натискаємо Ctrl+Z і починаємо усе з початку. Якщо результат подобається, зберігаємо файл.
Примітка: при збереженні файлів Cool Edit не використовує кодеки, встановлені у системі. Зокрема, зберігаючи файл в mp3, буде використаний вбудований кодек Fraunhofer IIS MP3 Pro. Якщо ж ви надаєте перевагу Lame, то слід зберегти файл в Windows PCM (*.wav), а потім кодувати його іншою програмою, наприклад Winamp.

Sonic Foundry:
З фоновим шумом (шип мікрофонів, власний шум звукової картки, перешкоди від невимкнених динаміків телевізора) краще боротися за допомогою Noise Reduction, редактора шуму, розробленого фірмою Sonic Foundry. (До версії Sound Forge 4.0 це є окремий плагін, що вбудовується в Tools. У Sound Forge версії 4.5 він постачається разом з програмою і розміщений в меню DirectX).
Перш, ніж запускати Noise Reduction у файлі має бути позначена пауза довжиною не менш як 100 мс.
Рекомендується на слух перевірити, що ви позначили як паузу - чи не потрапили туди сторонні звуки.
У самому плагіні Noise Reduction вибираєте закладинку "Карта шуму" і клацаєте опцію "Збір даних для карти шумів". У окремому вікні Noise Reduction покаже спектр того, що міститься у позначеній паузі.
Якщо пауза вибрана правильно, то там буде лише графік, якщо ні - то окрім кривої там з'явиться ще пряма лінія, що з'єднує нижню ліву частину графіка і направлена у бік верхньої правої.
Якщо виник такий малюнок, то позначена пауза містить клацання чи якусь іншу перешкоду. Такі речі позначати не варто. Лише фоновий шум! В цьому випадку ліпше за все закрити плагін і пошукати кращу паузу. Решту параметрів плагіна чіпати не слід - вони за замовчуванням встановлені вірно.
Якщо із графіком усе в нормі, то натискаєте кнопку "Перегляд". Модуль виконає один прохід для створення карти шуму і перейде до режиму обробки. Noise Reduction тепер готовий до роботи у масштабі реального часу.
Для того, щоб перейти з обробки позначеного фрагменту на увесь файл, клацніть мишкою біля перемикача "У реальному часі" і зі спливаючого меню виберіть "Позначити усе". Для обробки файлу натисніть "ОК". Якщо рівень шуму знижено недостатньо, повторіть операцію ще раз. Двох проходів зазвичай вистачає навіть для "найгрязніших" записів.
Рекомендується прочитати також:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3 .


Що зробити, щоб музика у форматі S3M, MOD тощо відтворювалася в Internet Explorer як музичний супровід?

Отже, спочатку завантажте MODPlug Player (знадобиться для прослуховування і оцінювання MOD-файлів, а також для запакування файлу з метою прискорення швидкості його завантаження). Знаходиться цей програвач наразі за наступною адресою: http://www.ssr.journ.msu.ru/modplug/dl/mpp.zip (якщо лінк не працює, шукайте програму за допомогою пошуковиків). Знайдіть і завантажте собі цікаві MOD-файли (наприклад, через пошукову систему http://www.modarchive.com/cgi/searchform.cgi). Завантажте собі MOD-Plugin (модуль, що вбудовується у ваш браузер для прослуховування вами музичних MOD-файлів в онлайн). Наразі знаходиться тут: http://www.ssr.journ.msu.ru/modplug/dl/npmod.zip. Відповідно, розпакуйте і встановіть завантажені програми. Після інсталяції і перезавантаження комп'ютера, вам лише варто вірно записати необхідний html-код на вашій сторінці. Наприклад такий:

<html>
<head>
<title>MOD Music</title>
</head>
<body>
<EMBED SRC="Darkzone.mod" AUTOSTART="TRUE" WIDTH="400" HEIGHT="48" CONTROLS="stereo">
</body>
</html>


Даний код працює лише для прослуховування у вашому браузері mod-музики в режимі офлайн, тобто безпосередньо на вашому комп'ютері.
Для опублікування(прослуховування) музики на сайті потрібно змінити у коді вашої сторінки
<EMBED SRC="Darkzone.mod" ... на
<EMBED type="audio/x-mod" src="Darkzone.mod" ...
Більш докладний опис тегів можете знайти у документації до програми-плагіну або на одному з наступних сайтів:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3 .

Хто вже має усе необхідне програмне забезпечення і правильно встановив його, можуть послухати mod-музику тут чи тут.


Як встановити формат звуку за замовчуванням у звичайному "Фонографі"?

Запускаємо редактор реєстру regedit.exe (Пуск>Выполнить>regedit, Укр:Ласкаво просимо>Виконати>regedit). Знаходимо гілку HKEY_CURRENT_USER (настроювання для поточного користувача) і/або HKEY_USERS (настроювання для усіх користувачів системи). Йдемо за наступним шляхом ...\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\Audio. Тут, праворуч у редакторі реєстру, заносимо у параметр "DefaultFormat" потрібний нам формат за замовчуванням (один з тих форматів, що перелічені нижче у параметрі "SystemFormats", приміром "Радіотрансляція", "Запис з компакт-диску", "Телефонна лінія", але зважте, що назва за замовчуванням має точнісінько відповідати назвам з цього параметру, тобто з "SystemFormats". Якщо, скажімо, у "SystemFormats" написано "Радиотрансляция", то і в параметр "DefaultFormat" потрібно ввести назву так само, а не "Радіотрансляція") .


Чи можна якось музику у форматі S3M, MOD тощо розмістити на сайті як музичний супровід?

Так, це можливо. Інша справа, що не всі відвідувачі вашого сайту зможуть почути її (музику почують лише ті, у кого встановлений відповідний плагін). Але і це не є перепоною - ви можете додати скрипт, який спочатку перевірить наявність у відвідувача потрібного плагіну, а у випадку його наявності завантажить оригінальну музику (.s3m, .mod) для відтворення. В протилежному випадку буде завантажений музичний файл іншого формату (наприклад .mid).
Що необхідно для встановлення і прослуховування трекерної музики на веб-сторінках можна прочитати на сайті: http://www.ssr.journ.msu.ru/modplug/.
Також рекомендуємо відвідати:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3 .


Ні, трохи не так сформулював: порадьте програму конвертації, наприклад з mp3 у .s3m, .mod. Пробачте за набридання.

Робимо аналогічним чином. Вибираємо будь-який пошуковик (наприклад російський http://rambler.ru). Вводимо запит "конвертация из mp3 в .s3m" - нічого, спробуємо "как записать музыку в формате s3m" - нічого, трохи змінюємо "как записать в s3m" - нічого, йдемо далі "mp3=s3m" - знов нічого, спробуємо тоді так "редактор s3m" - готово (бачимо список сайтів з програмами-трекерами, які призначені для створення музики у форматах .MOD (ProTracker), .S3M (Scream Tracker), .IT (Impulse Tracker) і .XM (Fast Trasker II), а також досить рідкісному .MT2 (MadTracker 2) і широко відомому багато років назад форматі STM, звуковими редакторами та іншою корисною інформацією відносно створення і прослуховування музики).
Тепер, знаючи популярні формати, а також їх програми (позначені у дужках), для вас не складе труда знайти усю необхідну вам інформацію. Просто задавайте у пошуковиках запити типу "Fast Tracker 2.09", "Impulse Tracker 2.15" тощо.
Отже, зупинимося на меті питання, а яким же чином все-таки перетворити mp3 на .s3m? Як бачимо, простого рішення переконвертації у подібні формати не існує, справа в тому, що трекерна музика створюється у спеціальних програмах, що називаються tracker'ами. Мета даних програм полягає в тому, що MODи (трекерна музика) - це не запис, подібний до mp3, а набір звучань інструментів (фізично інструменти - це невеликі wav-файли), що використовуються у треку, і нот для їхнього відтворення.
Професіонали радять для прослуховування ModPlug Player (http://www.modplug.com), а для запису власних композицій ModPlug Tracker (з того самого сайту).
Також рекомендуємо відвідати:
Джерело 1  Джерело 2  Джерело 3 .
Примітка: на прикладі пошуку взято російський пошуковий сервер, адже українські ще не відповідають сучасним вимогам користувачів. Якщо це не так, обов'язково напишіть нам.


Чи маєш якийсь невеличкий музон для оформлення веб-домівки?
Вибач, але у якому форматі http//stamina.ru/misc/BestMods3.rar (звісно розпаковані). Непоганий формат для музики. Ось би в нього усю музику, адже твори в ньому мають лічені десятки кілобайтів, а якщо запакувати... (правда, вони без голосу). А заодно, порадь, будь ласка, де завантажити подібні композиції.


Люди, не запитуйте питання на тему де завантажити. Робиться усе досить легко. Наприклад, ви є прихильником музики у форматі .s3m, .mod чи у будь-якому іншому форматі. Для полегшення пошуку беремо ім'я улюбленої композиції чи будь-якого іншого відомого вам файлу. Наприклад, нехай це буде 2nd_skav.s3m (з архіву BestMods3.rar, що знаходиться на stamina.ru).
Усе, відвідуємо будь-який пошуковий сервер (наприклад http://yahoo.com чи http://rambler.ru), вводимо ім'я композиції і підтверджуємо запит....
Перед вами список цілих архівів музики! Наприклад http://www.modarchive.com. Качаємо! Як то Spltfest.s3m з SplatFest IntroMusic - 1994 :)


Ось тобі, задачка! Вірніше маю проблему... Завантажив з Ням-Ням http://stamina.ru/misc/BestMods3.rar. Гарні композиції, але яким чином їх перекодувати в mp3, оминаючи запис звуків з компа у файл. Прогу порадь, чи що...

Ctrl + P у Winamp > Plug-ins > Output > Nullsoft MP3 Output... Прибери лише на час (щоб уникнути зациклення програми на конвертації) повторення композицій і налаштуй в даній опції частоту і розташування композиції....

Виберіть цікавий для вас розділ.